Organizácia

| Organizácia |

UBYTOVANIE A MIESTO RIEŠENIA

Falkensteiner Hotel☆☆☆☆ Bratislava
Hotel má skvelú polohu priamo v centre mesta. Všetky podujatia sa budú konať v hoteli.

CENY

Ceny sú vrátane raňajok, wifi a hotelového wellnessu.

  • Jednolôžková izba 99€/izba/noc (plus mestská daň 1,70 € na osobu a noc)
  • Dvojlôžková izba 129€/izba/noc (plus mestská daň 1,70 € na osobu a noc)
  • Účastnícky poplatok 75 € (pri registrácii do 30. apríla, potom 90 €)

Účastnícky poplatok sa platí organizátorovi v hotovosti pri príchode, poplatok za ubytovanie priamo hotelu. Môžete sa ubytovať aj mimo oficiálneho hotela, avšak oficiálne alternatívy neponúkame a účastnícky poplatok (pred aj po 30.4.2023) ostáva nezmenený.

ORGANIZÁCIA

Slovenská organizácia kompozičného šachu, kontakt ecsc2023@soks.sk.

PRÍCHOD

Slovensko je členom EÚ a Schengenského priestoru, miestna mena je Euro. Pravdepodobne nepotrebujete víza ani žiadne špeciálne doklady, ale ak prichádzate z krajín mimo Schengenského priestoru, overte si to u vašich miestnych úradov. Bratislava je dobre dostupná z mnohých európskych miest vlakmi aj letecky.

VLAK

Priame nočné (a denné) vlaky do Bratislavy alebo Viedne premávajú z mnohých európskych miest vrátane Amsterdamu, Berlína, Stuttgartu, Varšavy, Záhrebu a Zürichu. Cez deň premávajú medzi Viedňou a Bratislavou dva vlakové spoje za hodinu, jeden na Hlavnú stanicu a druhý na stanicu Bratislava-Petržalka. Cestá trvá jednu hodinu a spiatočný lístok stojí 18 €. Z oboch železničných staníc môžete cestovať autobusom 93 na zastávku „Zochová“, ktorá je priamo pred hotelom. Lístky na vlak si môžete kúpiť na stránke rakúskych železníc. Spoje do Bratislavy nájdete na stránke železníc SR aj na stránke cp.sk.

LETECKY

Bratislava má medzinárodné letisko (BTS). Nachádza sa tiež v blízkosti medzinárodného letiska Viedeň (VIE). Medzi obomi letiskami je pravidelné autobusové spojenie. Z bratislavského letiska sa do hotela dostanete autobusom 61 na konečnú zastávku „Hlavná stanica“, potom prestúpite na autobus 93 a vystúpite na zastávke „Zochová“. Cesta trvá približne 40 minút, budete potrebovať 60-minútový lístok (1,30 €), ako aj zľavnený 30-minútový lístok na batožinu (45 centov). Lístok na batožinu si musíte kúpiť iba ak je vaša batožina väčšia ako 60x45x25 cm. Obidva lístky si môžete kúpiť v ae na autobusovej zastávke na letisku (rovnako ako na väčšine ostatných veľkých zastávok). Viac informácií o cestovaní medzi mestom a letiskom nájdete v tomto článku.
Medzi viedenským letiskom (Schwechat) a Bratislavou je k dispozícii pravidelná autobusová doprava, ktorú zabezpečuje niekoľko spoločností. Cesta trvá približne hodinu a zvyčajne stojí od 5€ do 17 € jednosmerne, v závislosti od spoločnosti, času rezervácie atď. Cestovné poriadky a lístky nájdete na stránkach: Slovak Lines, RegioJet alebo FlixBus. Ďalšie spojenia môžete nájsť na cp.sk. Z autobusu môžete vystúpiť na zastávke „Most SNP“ v Bratislave, ktorá je 10 minút chôdze od hotela Falkensteiner alebo na konečnej stanici „Mlynské Nivy“. Zo stanice „Mlynské Nivy“ môžete cestovať trolejbusom 42 na zastávku „Hodžovo námestie“, odkiaľ je hotel vzdialený 5 minút chôdze alebo vystúpite skôr na zastávke „Kollárovo námestie“ a odveziete sa autobusom 80 na zastávku „Zochova“. Upozorňujeme, že z viedenského letiska Schwechat nie je priame vlakové spojenie do Bratislavy. Môžete ísť vlakom do Viedne a potom prestúpiť na vlak do Bratislavy, ale trvá to dlhšie ako autobusom. Hotel ponúka za príplatok odvoz a dovoz na letisko.

AUTO

Ak plánujete prísť autom, vezmite na vedomie, že si budete musieť kúpiť dialničnú známku (10-dňová stojí 12 €), aj keď plánujete vstúpiť po krátkom úseku diaľnice z Rakúska alebo Maďarska (samozrejme aj z akejkoľvek inej krajiny). Dialničná známka sa predáva online. Krátke diaľničné úseky z Rakúska a Maďarska sa dajú obísť za cenu iba malého zdržania, prosím ozvite sa ak potrebujete poradiť.

Parkovanie v hoteli stojí 17,50 € na deň (24 hodín). Dlhodobé parkovanie na uliciach okolo hotela je len pre rezidentov. Na požiadanie vám poskytneme možnosti bezplatného parkovania v neveľkej vzdialenosti od hotela. Pre tento typ parkovania nevieme zabezpečiť jeho dostupnosť v akomkoľvek čase. Viac informácií o pravidlách parkovania v Bratislave nájdete na oficiálnej stránke.

DOPRAVA PO BRATISLAVE

Bratislava má rozsiahlu sieť verejnej dopravy. Na vyhľadávanie spojenia môžete použiť web imhd.sk alebo Google maps. Pri cestovaní s batožinou, ktorá má väčšie rozmery ako 60x45x25 cm sa odporúča zakúpiť si naviac papierový lístok (30-minútový zľavnený za 45 centov). Pri cestovaní bez batožiny je tu možnosť kúpiť si papierový lístok v ae alebo trafike, môžete zaplatiť priložením karty (alebo smartfónu/hodiniek, ak máte povolené platby) pri vstupe do autobusu, trolejbusu alebo električky. Existuje aj možnosť zakúpiť si lístok pomocou SMS. K dispozícii sú aj celodenné alebo viacdenné cestovné lístky. Tu nájdete komlexný prehľad typov cestovných lístkov a ich ceny.

Medzi obľúbené možnosti taxíkov patri Hopin, BoltUber. Existuje mnoho ďalších taxislužieb, ktoré môžete nájsť na internete.

Hotel Falkensteiner je situovaný na hranici starého mesta, je pravdepodobné, že nebudete musieť veľa cestovať.

 

Comments are closed.